VIAC AKO IBA FOTKY Z „RANDE“

Stále častejšie sa v ponuke svadobných fotografov objavuje aj možnosť fotenia, ktoré spravidla býva niekoľko týždňov či mesiacov pred samotnou svadbou. Môže mať formu „reportáže z rande“, krátkeho príbehu z vášho života, alebo len neformálnych fotografií plných pohody a radosti zo vzájomnej blízkosti. Takéto fotenie prináša nielen krásne a uvoľnené fotografie, ale má aj viacero praktických výhod. Skúsme si ich predstaviť.

Buďte prirodzení!

Svadba je výnimočná životná udalosť a všetko, čo sa na nej odohráva je svojím spôsobom slávnostné a neopakovateľné. Ženích je v elegantnom obleku, nevesta v krásnych šatách… skrátka , nič počas svadby sa nepodobá na váš bežný život… Predsvadobné fotenie vás však zachytáva v oveľa prirodzenejšej a autentickejšej podobe. Či už je to oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne, alebo prostredie, ktoré vám je blízke, počas fotenia vášho „rande“ sa budete cítiť veľmi prirodzene. Veď to nebude vaše prvé rande!

Trénujte!

Mnoho ľudí, a týka sa to hlavne mužov, má zo svadobného fotenia celkom slušný stres. Väčšinou sa obávajú, že pred namiereným objektívom fotoaparátu sa nebudú vedieť uvoľniť a fotenie tak bude pre nich pózovanie v neprirodzených polohách. Predsvadobné fotenie je ideálnou príležitosťou, by ste si vyskúšali nielen samotné fotenie, ale aj spoluprácu s fotografom, zvykli si na jeho štýl práce. Uvidíte, že po absolvovaní takéhoto „tréningu“ sa budete počas svadobného fotenia cítiť ako „ryby vo vode“ a skvele si to užijete.

Spoznajme sa!

Pre každého svadobného fotografa, ktorý berie svoju prácu profesionálne, je nesmierne dôležité, aby vás aspoň trochu spoznal. Každý pár je predsa jedinečný a potrebuje individuálny prístup. Na prvom stretnutí sa od vás dozvie základné informácie, ale skúsenosť priamo na fotení je nenahraditeľná. Predsvadobné fotenie je tak výborná možnosť ako sa bližšie spoznať. Na svadbe vás už potom nebude fotiť „cudzí“ človek, ale kamoš.

Experimentujte!

Fotenie pred svadbou má jednu veľkú výhodu. Nemá žiadne obmedzenia. Predovšetkým je na fotenie dostatok času, keďže nie ste limitovaný žiadnym časovým harmonogramom. Môžete sa vybrať na vzdialené miesto, počkať si na príjemné podvečerné svetlo, či experimentovať s nočným osvetlením. Tiež nebudete obmedzovaný v pohybe veľkou krinolínou, či oblekom citlivým na zašpinenie. Takže smelo si môžete ľahnúť do trávy, či sa posadiť na kapotu auta. Pre dobrého fotografa je takéto fotenie vždy skvelá príležitosť, ako realizovať fotografickú predstavu, ktorej realizácia by počas svadobného dňa bola príliš náročná.

Ukážte svoj príbeh!

Ako ste sa spoznali? Aké je vaše obľúbené miesto na rande? Ako radi trávite spoločný čas? Predsvadobné fotenie môže byť priestorom, kde prejavíte svoju jedinečnosť a spravíte ho súčasťou „vášho príbehu“. Urobte si výlet na hory, prechádzku so psom, športujte, alebo si spravte pohodlie pri kávičke.

Prezentujte sa!

Fotky z predsvadobného fotenia môžete využiť na vaše svadobné oznámenie, ako ilustračné foto na váš svadobný blog, alebo ako originálnu dekoráciu na vyzdobenie sály.

Na záver jedná osobná skúsenosť. Raz som sa náhodne stretol s manželskou dvojicou, ktorej som fotil pred časom svadbu. Spomínali sme na fotenie a keď som sa ich opýtal, ktorá fotka sa im páči najviac, ostali zaskočení. Vysvitlo, že najviac sa im páčia fotky, ktoré sme fotili pred svadbou na ich svadobné oznámenie. A dôvod? „Jednoducho, tam sme takí, akí naozaj sme“, povedali a so smiechom dodali, že na svadobných fotkách sú „až príliš pekní“. Nebojte sa teda vyskúšať neformálne fotenie pred svadbou a budete mať krásnu spomienku na obdobie „keď ste sa brali“.

Text : Martin Šveda

Zdroj: www.assf.sk


Leave a Comment