Narodil som sa v roku 1984 a vyrastal som v Považskej Bystrici. Vyštudoval som Hotelovú akadémiu v Púchove. Fotografia ma už od detstva rýchlo chytila za srdce a patrila k mojim obľúbeným koníčkom. Na začiatku to bolo len bezhlavé fotografovanie všetkého navôkol mňa. Niektoré fotografie skončili v rodinnom albume a iné nepodarené v koši. Dospievaním ma fotografia pohlcovala stále viac, a ja som sa do nej zamiloval. Nikdy som si ale nepomyslel, že by som sa raz fotografovaním mohol živiť. Ako samouk som množstvo času venoval čítaniu odbornej literatúry, sledovaniu tutoriálov na webe, navštevovaniu workshopov a sledovaniu posledných trendov vo svete fotografii. Rozhodnutie vydať sa na profesionálnu dráhu fotografa, sa teda zrodilo prirodzene a vyplynulo z mojej vášne pre fotografiu. Dôležitým aspektom bol aj stále sa zvyšujúci záujem po mojich fotografiách, a tak sa mi splnil sen: „s vášňou robím to čo milujem“. Fotografia je pre mňa médium, ktoré má niečo odkázať, zachytiť okamžik, ktorý pominul a nedá sa zopakovať. Pokiaľ fotografia nenesie informáciu, pocit, príbeh alebo zámer, je to len „fotografia“. Preto sa snažím, aby každá moja fotografia vo Vás vyvolávala príbeh či emóciu a nebola len fotografiou, ale krásnou večnou spomienkou.

V roku 2010 som sa stal členom Fotoklubu Fénix v Považskej Bystrici. Za môj najväčší úspech považujem prijatie do Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov v roku 2013, ktorá združuje tých najlepších svadobných fotografov Slovenska. Úspešný sa stal pre mňa aj rok 2014, kedy som bol prijatý do Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenskej Republiky, čo je pre mňa taktiež veľkou poctou a nesmierne si to vážim.

AUTORSKÉ VÝSTAVY:

2012 – Svadba a Portrét - Považská Bystrica

SPOLOČNÉ VÝSTAVY:

2010 – Spoločná výstava členov fotoklubu Fénix - Považská Bystrica
2012 – Spoločná výstava členov fotoklubu Fénix - Považská Bystrica
2014 – 4 Pohľady - Považská Bystrica
2014 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Piešťany
2014 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Nitra
2014 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Trnava
2014 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Nové Zámky
2014 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Banská Bystrica
2014 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Prešov
2015 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Trnava
2015 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Banská Bystrica
2015 – Spoločná výstava členov Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov - Nové Zámky

 

Verím, že odmenou za Vašu dôveru Vám budú fotografie, ktoré vo Vás vyvolajú neopakovateľné momenty a viac než len krásnu spomienku.

Teším sa na Vás
Váš fotograf
Ľuboš

Moje portfólio tvorí:

SVADBA

...je v živote každého človeka jedinečný okamih. Je to vstup dvoch ľudí do úplne novej éry života a úlohou svadobného fotografa je zachytiť tieto momenty plné emócii, aby všetky neopakovateľné okamihy Vášho dňa boli uchované vo fotografii pre Vaše spomienky, pretože svadobné koláče sa spapajú, svadobné vínko vypije, svadobná kytička uvädne, ale prstienky a svadobná fotografia zostanú navždy.

PORTÉT

...hlavným cieľom fotenia portrétov je vystihnutie detailu tváre zachovaním Vašej duše na fotkách, pretože pri pohľade do očí vie viacero ľudí vycítiť viac ako z niekoľkých viet. Pri portrétoch dbám na prirodzenosť, výraz, energiu, ktorá z Vás vyžaruje, a taktiež na vhodný výber prostredia, ktorý dotvára fotografii celkovú atmosféru. Môže ísť o fotografie súkromné, biznis, umelecké fotografie, fotografie športovcov, portréty hudobných skupín a pod., fotené v zaujímavých exteriéroch, alebo v mojom rodinne zariadenom ateliéri.

DETI

...detská fotografia je pre mňa cesta ako sa vrátiť do detského sveta, zabudnúť na stereotypy, ktoré deti nepoznajú, zabudnúť na realitu, zodpovednosť, pravidlá... ponoriť sa do sveta okamžitých nápadov, smiechu a bezprostrednosti. Fotografovanie prebieha v mojom rodinne zariadenom ateliéri.

PRODUKTOVÁ A REKLAMNÁ FOTOGRAFIA

...má za cieľ nafotiť produkt tak, aby sa pre Vášho zákazníka stal neodolateľným, na prvý pohľad zaujal a urobil dojem. Kvalitná fotografia odprezentuje Váš produkt v tom správnom svetle, dá vyniknúť jeho vlastnostiam a spraví ho pre klienta atraktívnym. Vaši zákazníci potrebujú vidieť a dotknúť sa toho, čo im ponúkate. Veľký podiel zákazníkov pred kúpou realizuje internetový prieskum konkurencie. Aby ste sa od nej odlíšili, ponúknite svojim potenciálnym zákazníkom profesionálne nafotené fotografie Vašich služieb, produktov, priestorov.

Pri fotografovaní používam profesionálnu techniku Canon, ktorá mi dovoluje fotografovať v akýchkoľvek podmienkach.