Zmenáreň

Po úspešnom ukončení projektu ’’ZMENÁREŇ’’ pre kadernícky Salón Petra v Považskej Bystrici, vlasovej stylistky Peťky Borseníkovej Šutorikovej, som sa rozhodol vyspovedať celý tím, aby ste sa čo to dozvedeli aj zo zákulisia projektu. Ako prvú som vyspovedal Katku, ktorá bola našim modelom.

Katka, musela ťa Peťa dlho prehovárať pre tento projekt?

Ani nie, myšlienka zmenárne ma veľmi lákala. Dovtedy som mávala účes vlastne vždy rovnaký. Veľmi som si zakladala na dlhých vlasoch, ale povedala som si, že prečo nie, veď zmena je život, tak prečo nevyskúšať zmenu.

Nemala si obavy, že by sa ti farba alebo účes nepáčil?

Nebála som sa toho, že by účes vyzeral zle, pretože ma Peťa už predtým strihala a vedela som, že v tom, čo robí je naozaj dobrá. Bolo to skôr nedostatkom mojej vlastnej predstavivosti. I ked musím priznať, že z farbenia vlasov som mala trochu obavy, nakoľko som si doteraz vlasy nikdy nefarbila, no farbu mojich nových vlasov som si ihneď zamilovala.

Ako by si hodnotila celú akciu ‘‘Zmenárne’’?

Bol to pre mňa veľmi zaujímavý deň, dopadlo to nad moje očakávania a veľmi som si ho užila. Účes aj farba sa mi naozaj páči. Veľmi sa mi páčil aj make up, Miška je veľmi šikovná a vedela čo robí, takže výsledok bol naozaj výborný. Mierne obavy som mala z fotografovania. No na nové vlasy som si zvykla ešte rýchlejšie, než som čakala a na leto mi tento účes veľmi vyhovuje.

A to už prečo? Vari hryziem?

Nie, nie, pretože takto profesionálne som sa ešte fotiť nedávala a nakoľko som introvert, mala som trochu trému. No dokažeš krásne uvolniť atmosféru, takže tréma ihneď opadla. Fotografovanie s tebou bolo veľmi zábavné. Si výborný fotograf, atmosféra pri frotení bola skvelá a fotenie prebiehalo super. Až sa mi zdalo, ze sa viac smejeme ako fotíme. Výsledné fotky sa mi naozaj páčia. Som naozaj rada, že som sa na to dala. Mám veľmi milú skúsenosť a krásnu pamiatku vo forme tvojich úžasných fotografii.

Ako na zmenu image reagovalo tvoje okolie?

Ľudia v mojom okolí mi hovoria, že to je super zmena, že som urobila dobre, že som do toho išla.

Poradila by si takúto ‘zmenáreň’’aj iným dievčatám, ženám?

Určite by som takéto niečo odporučila každej babe, čo túži po zmene, oplatí sa to. Aj napriek tomu, že celá akcia trvala skoro celý deň, bola tam veľmi príjemná atmosféra, užili sme si veľa srandy a ten výsledok hovorí sám za seba.

 

Katka ďakujem pekne za rozhovor, bolo mi potešením mať Ťa pred objektívom a teším sa na ďaľšiu spoluprácu.

Katka pred zmenoukadernicka 1vlasy ucesmake-upocne tienemakeupmake-upKatka po zmeneKatka po zmenárniKatka zatvorene ociKatka ciernobiela

2

2 Komentárov
 1. Katarína Mačková
  25. február 2015 -
  Reply

  Dobrý deň chcela by som zmeniť svoj image. Mám 34r ale vyzerám staršie. Nosím okuliare a mám dlhé vlasy. Dalo by sa k vám objednať a vykonať niečo z mojimi vlasmi? Ďakujem Katka

  • Ľuboš Ďurica
   15. marec 2015 -
   Reply

   Dobrý ďeň prajem Katka, teší ma Váš záujem o zmenáreň, no tento projekt organizovalo kaderníctvo Salón Petra v Považskej Bystrici, ja som premenu len zvecnil. Keby som Vás strihal ja nemuselo by to dobre dopadnúť, predsa len som fotograf a nie kaderník.

Leave a Comment